Generator diesel Cummins Stamford silențios

Generator diesel Cummins Stamford silențios

Generatorul de motorină silențios este un sistem de alimentare integrat care transformă motorina în energie electrică, menținând în același timp zgomotul motorului într-o carcasă de oțel-izolată fonic. Furnizează energie fiabilă mașinilor, șantierelor sau clădirilor atunci când rețeaua se defectează sau nu este disponibilă în zone îndepărtate.
Trimite anchetă
Descriere
Parametrii tehnici
 
Generatorul de motorină silențios este un sistem de alimentare integrat care transformă motorina în energie electrică, menținând în același timp zgomotul motorului într-o carcasă de oțel-izolată fonic. Furnizează energie fiabilă mașinilor, șantierelor sau clădirilor atunci când rețeaua se defectează sau nu este disponibilă în zone îndepărtate.
p2026051112534912ea7

 

Specificatii tehnice

 

Modul

Specificație cheie

Genset

400 kW / 500 kVA (Prime)|440 kW / 550 kVA (în veghe)

Electric

400/230 V|50 Hz|1500 RPM|trifazate, 4 fire

Motor

Cummins QSNT-G3 / KTA19-G3A|6 cilindri în linie|19,0 L

Consumul de combustibil

≈205 g/kWh (≈102 L/h la sarcină completă)

Alternator

Stamford HCI544C / S5L1D-D4

Reglarea Tensiunii

±1,0% (AS440) / ±0,5% (MX321 AVR)

Izolatie / Protectie

Clasa H|IP23

Nivel de zgomot

Mai mic sau egal cu 75 dB(A) la 7m

Sistem de control

DSE / SmartGen (protecție completă electrică și motor)

Baldachin

Oțel galvanizat cu căptușeală acustică-ignifugă

Rezervor de combustibil

Aproximativ . 8 ore de funcționare (≈850 L)

Dimensiuni & Greutate

4600 × 1650 × 2250 mm|≈5200 kg

 

Configurația motorului Cummins și a alternatorului Stamford

 

Platformă Cummins 19.0L:Motorul Cummins QSNT-G3 / KTA19-G3A oferă un interval de revizie de 25,000+ ore sub putere de primă continuă.

 

Controlul vitezei:Regulatorul mecanic sau electronic menține viteza în conformitate cu standardele ISO 8528 G2 în timpul modificărilor de sarcină de pas-.

 

Cuplaj alternator Stamford:Alternatorul-cuplat direct STAMFORD HCI544C / S5L1D-D4 cu înfășurări cu pas de 2/3 suprimă armonicile a treia pe sarcini ne-liniare.

 

Izolație clasa H:Înfășurările de cupru de clasa H impregnate cu vid-(limită de 180 de grade) previn degradarea umidității în medii cu o umiditate relativă de până la 95%.
 

Baldachin silențios și performanță de zgomot

01/

Atenuare acustică:Obține mai puțin sau egal cu 75 dB(A) la 7 metri, respectând limitele stricte de zgomot municipal în apropierea zonelor comerciale.

02/

Durabilitatea carcasei:Copertina din oțel galvanizat electro-acoperită cu pulbere rezistă la coroziune marină C3/C4.

03/

Căptușeală acustică:Spuma de izolare fonică UL94 Clasa 0 ignifugă-amortizează zgomotul de înaltă-frecvență fără pericol de incendiu.

04/

Sistem de evacuare:Toba de eșapament rezidențială internă reduce zgomotul de evacuare în timp ce rămâne la contrapresiunea maximă admisă (<10 kPa).

 

Aplicații

 

Sector

Aplicație

Beneficiul cheie

Sănătate

Putere de rezervă de urgență

Suportă sarcini critice în timpul întreruperii

Centru de date

Backup sistemului IT

Reduce riscul de întrerupere a serviciului

Constructii

Sursa de alimentare a site-ului

Potrivit pentru medii-restricționate de zgomot

Minerit

Alimentare primară de la distanță

Funcționează în afara-rețelei

Telecom

Putere de rezervă a stației

Menține continuitatea comunicării

Fabricarea

Backup de producție

Reduce impactul timpului de nefuncţionare

 

Răspuns la sarcină și stabilitatea tensiunii

 

Reglarea tensiunii:Standard AS440 AVR menține tensiunea în ±1,0%; opțional MX321 AVR întărește stabilitatea la ±0,5%.

 

Răspuns tranzitoriu:Recuperează tensiunea de ieșire la 1% din valoarea nominală în 0,5 secunde după un pas brusc de sarcină de 50%.

 

Stabilitatea frecvenței:Menține o frecvență constantă-în intervalul de ±0,25% pentru variații de sarcină de 0–100% la valoarea nominală de 400 kW.

 

Pornirea motorului:Furnizează curent nominal de 300% timp de 10 secunde pentru a porni motoare electrice inductive grele fără declanșare.

 

Managementul sarcinii dezechilibrate:Gestionează dezechilibrul de fază de până la 25%, păstrând în același timp tensiunile de ieșire stabile de la linie-la-.

 

Opțiuni de personalizare și OEM

 

• Rezervor de bază standard de 850 L (~8 ore de funcţionare), extensibil la 1.000 L, 1.500 L sau conexiuni externe de combustibil în vrac.
• Alegerea întrerupătoarelor Schneider, ABB sau Chint asociate cu controlerele DeepSea DSE 7320 sau SmartGen 6120 AMF.
• Sunt disponibile culori RAL personalizate, plăci de marcă cu etichetă-privată, insigne pentru uși și etichete de avertizare pentru distribuitori.
• Încălzitoarele de apă din jachetă de fabrică, încălzitoarele de ulei lubrifiant și încărcătoarele automate de baterii suportă pornirea fiabilă la -25 de grade .
• Blocurile de borne pre-cablate asigură o conexiune rapidă la comutatoarele de transfer automate pentru alimentarea de așteptare.

 

Conformitate și certificări

 

Certificat/Standard

Domeniul de conformitate

ISO 8528

Clasificarea performanței generatorului

Marcaj CE

Siguranța UE și conformitatea EMC

ISO 9001:2015

Sistem de management al calitatii

ISO 14001:2015

Sistem de management de mediu

IEC 60034-1

Standard de performanță a alternatorului

IP23

Gradul de protecție

 

Emisii și siguranță

Protecție la intrare:

Alternatorul IP23 și carcasa dulapului de comandă IP54 protejează bornele electrice sub tensiune împotriva prafului și a pulverizării cu apă.

Garanții de mediu:

Rezervorul opțional cu pereți dubli-sau baldachinul 110% este în conformitate cu reglementările locale privind scurgerile de fluide din mediu.

Protecție electrică:

Supracurent, supra- și subtensiune, putere inversă, pierdere de fază, scurgere la pământ și protecție împotriva opririi de urgență.

 

p202605111253209daa3

 

FAQ

 

Î: Motorul standard este QSNT-G3 sau KTA19-G3A?

R: Configurația standard folosește Cummins QSNT-G3, platforma Cummins de 19 litri controlată electronic de generația actuală-; KTA19-G3A reglat mecanic este disponibil ca alternativă.

Î: Care este perioada de garanție pentru acest grup electrogen?

R: Garanția standard din fabrică acoperă motorul, alternatorul și sistemul de control timp de 12 luni sau 2.000 de ore de funcționare, oricare dintre acestea survine primul.

Î: Care este puterea nominală completă a acestui generator - kVA prim și standby?

R: Această unitate are o putere nominală de 400 kW / 500 kVA, cu o putere nominală de așteptare de 440 kW / 550 kVA pentru aplicații de rezervă de urgență.

Î: Care este cantitatea minimă de comandă și timpul standard de producție pentru acest model de 400 kW?

R: MOQ este de 1 unitate pentru comenzile de proiect, cu un termen standard de livrare de 30-40 de zile calendaristice de la confirmarea comenzii, în funcție de perechea motor/alternator și de selecția mărcii controlerului.

Î: Care este rata reală de consum de combustibil din spatele timpului de funcționare de 8 ore al rezervorului de 850 L?

R: La sarcina principală de 100%, consumul de combustibil este de aproximativ 95-100 L/h, oferind aproximativ 8,5-9 ore de funcționare pentru rezervorul standard de 850 L; consumul scade la aproximativ 65-70 L/h la sarcina de 75%.

Tag-uri populare: Cummins stamford generator diesel tip silențios, China Cummins stamford generator diesel tip silentios producători, furnizori, fabrică, Generator diesel silențios de 128 kW, Set generator diesel cutie, Generator portabil cu zgomot redus, Generator silențios cu cutie, grup electrogen silențios, Generator diesel trifazat super silențios de 100kva

S-ar putea sa-ti placa si
Trimite mesaj